Isabella Duque Royal Bernadot

je pokračovatelkou tradice mé chovatelské stanice. Velice krásná, drobnější fenka, narozená v květnu 2012, jejíž matkou je Stella a otcem Luramion Lucas d´Inca Espipeňa. Má velice krásnou hlavu, kompaktní postavu s dobře nasazeným a neseným ocasem, krásné uši, tmavé oči, nůžkový skus 6+6/2+2. Je přirozeně holá s několika hloupky na hlavě. Je 43 cm vysoká tedy na výstavách zařazena do velikosti střední.  Velice milá, mazlivá, poslušná. Říkáme jí Isabellko nebo Izzy. Jako štěňátko si jí vybrala dcera Julie, která se o ní také náležitě stará a rozmazluje jí. Začátkem února 2015 se narodila  její první štěňátka, otcem byl Ocoachi Amazonas Pazzda. Vzhledem k tomu, že vrh byl opravdu exteriérově i povahově vydařený rozhodla jsem se jí chovatelsky využít podruhé a to v roce 2018 se psem Killki Uru Měsíční květina. Narozená štěňata splnila moje očekávání co se týká barvy (škála od aprikot až po čokoládovou), exteriéru i velikosti. 

Dne 4.5.2013 byla Isabella na své první výstavě a to v Praze - Letňanech na Speciání výstavě klubu chovatelů naháčů. Zde v konkurenci dvou dalších fen zvítězila a získala ocenění V1, CAJC, BOJ (Best of junior), Vítěz speciální výstavy mladých  a nakonec také v konkurenci ostatních mladých peruánských naháčů a čínských chocholatých psů  BIS mladých. Tento veliký úspěch je také první velikou výstavní zkušeností mojí dcery Julie, která Isabellu na výstavu sama připravovala a také jí předváděla.

 

Karamelle Royal Bernadot - Melly

Narodila se v únoru 2015 naší Isabellce a otci Ocoachi Amazonas Pazzda. Je 38 cm vysoká, úplně bez srsti, s pěkným chrupem, nůžkovým skusem. Má tmavou až černou barvu, tmavé oko, je kvadratického rámce. K cizím je rezervovaná, nás všechny miluje, je to chovací fenka, někdy se jeví až jako křehká fenka.

(vlevo Karamelle, vpravo Isabelle)

 

Katty Royal Bernadot - Líza

Narodila se v roce 2015 naší Isabellce. Otcem je Ocoachi Amazonas Pazzda. Líza je velice chytrá, v\chovaná a poslušná osrstěná fenka. Plně odpovídá standartu osrstěného peruánského naháče, je plnochrupá a uchovněná. 

(z leva: Karamelle, Isabelle a Katty)

 

Rottweiler

Lui od Dragičevica

V roce 2008 po tom co navždy odešel náš pes peruánský naháč Gasal von Lichtenbergen jsme se celá rodina rozhodli, že si pořídíme psa velkého rázu, který by sloužil zároveň jako rodinný i hlídací. Protože manžel měl již ve svém mládí rottweilera  / Interchampionku Samantu.........../ padla volba celkem samozřejmě na toto plemeno.

Pro Luie jsme si dojeli do Srbska - země bývalé Jugoslávie k panu Jovanu Dragicevici a to z důvodu velice kvalitního chovu a opravdu krásného exteriéru a nevídané povahy.

Lui je po exteriérově nádherných rodičích a je také nositelem nekonfliktní, velice přátelské a vyrovnané povahy. To bylo pro nás nejdůležitější. Chtěli jsme velkého lehce ovladatelného a chytrého psa, kterého zvládnou i naše děti a nebudeme se muset bát, že by nás neposlechl. Má od manžela výcvik, který absolvoval na cvičáku a ode mě výcvik rodinný, takže nemá problém s jakýmkoli zvířetem, které máme, chodí běžně mezi drůbež, ke koním nebo ovcím, aniž by to s ním cokoli dělalo. Umí se výborně chovat v prostředí malých dětí, cizích lidí, v restauraci, v hotelu. Procestoval s námi celou Evropu bez sebemenšího problému. Zbytečně neštěká, pokud je ale doma sám, tváří se z pozice od dveří na každého velice odměřeně. Bezvadně hlídá.